FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

lustrzanki

Czy lustrzanki cyfrowe przechodzą już do lamusa?

#tanie lustrzanki

Dzisiaj przy gorącej kawie w deszczowy dzień gorący temat: Czy lustrzanki przechodzą do lamusa? Lustrzanka cyfrowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych aparatów fotograficznych. Wcześniej takim aparatem była lustrzanka analogowa. Lustrzanka cyfrowa jest bardzo skomplikowanym aparatem fotograficznym. Układ samopowrotnego lustra, pryzmatu pentagonalnego oraz wizjera optycznego w lustrzance umożliwia obserwacje kadru z blisko 100% pokryciem powierzchni kadru. W konstrukcjach lustrzanek cyfrowych rozwinięto zalety lustrzanek analogowych.

W czasie, gdy dokonywała się rewolucja cyfrowa w fotografii to podstawową zaletą aparatów cyfrowych były niskie koszty wykonania zdjęć w porównaniu do aparatów tradycyjnych zwanych potocznie analogowymi. Zastosowanie matrycy światłoczułej zamiast filmu fotograficznego praktycznie obniżyło koszty fotografowania do kosztów zakupu sprzętu fotograficznego. Dzisiaj ceny niektórych modeli pełnoklatkowych lustrzanek są dużo niższe niż pełnoklatkowych bezlusterkowców. Podobna sytuacja jest z obiektywami do lustrzanek cyfrowych. Ceny wielu obiektywów do lustrzanek są znacznie niższe niż obiektywów do bezlusterkowców. Można czasami nawet trafić na super promocyjne ceny na lustrzanki cyfrowe.

Jeśli chcesz kupić tanią lustrzankę to aktualnie jest najlepsza okazja do zakupu nowej lustrzanki. W sklepach są jeszcze tanie lustrzanki cyfrowe. Przy podejmowaniu decyzji czy lustrzanka czy bezlusterkowiec warto sprawdzić ile będzie kosztował zestaw obiektywów do lustrzanki a ile będzie kosztował podobny zestaw obiektywów do bezlusterkowca. Lustrzanki nadal mają się dobrze i w rękach profesjonalistów robią doskonałe zdjęcia. Warto zawsze pamiętać, że aparat fotograficzny jest tylko narzędziem. Miłośnikom lustrzanek i bezlusterkowców życzymy tego co najważniejsze czyli dobrego światła…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!