Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka?

Dzisiaj przy gorącej zimowej kawce temat: Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka? Lustrzanka cyfrowa jest zaawansowanym aparatem cyfrowym zarówno pod względem konstrukcji i jednocześnie skomplikowanym w obsłudze. Można oczywiście fotografować lustrzanką cyfrową korzystając z programów tematycznych i trybu automatycznego, ale potrafią to robić dużo tańsze aparaty kompaktowe. Możliwość obserwacji kadru poprzez wizjer optyczny jest dzisiaj praktycznie jedyną zaletą lustrzanki cyfrowej. Lustrzanki z reguły sprzedawane są z ciemnym zoomem (obiektywem zmiennoogniskowym), który utrudnia wykonywanie dobrych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, który co dodatkowo zwiększa wagę i rozmiary zestawu.

Dziecko ze względu na ergonomię potrzebuje aparatu, który będzie dopasowany do rozmiaru jego dłoni. Aparat fotograficzny dla dziecka powinien być dopasowany do  jego umiejętności i poziomu rozwoju umysłowego. Kompakty oraz bezlusterkowce z reguły są znacznie lżejsze od lustrzanek przy tym samym rozmiarze matrycy. Lustrzanki cyfrowe mają znacznie większe rozmiary i wagę niż aparaty kompaktowe czy bezlusterkowce o rozmiarze matrycy micro cztery trzecie. Niska waga aparatu cyfrowego jest ważnym kryterium wyboru aparatu dla dziecka. Dziecku jest łatwiej obsługiwać lżejszy i mniejszy aparat cyfrowy.

Bezlusterkowce i aparaty kompaktowe, w odróżnieniu od lustrzanki, oferują bardzo ważną funkcjonalność podczas nauki fotografowania. Jest nią możliwość obserwacji w wizjerze elektronicznym obrazu jaki będzie zapisany na karcie pamięci w aparacie po naciśnięciu migawki. Nastolatek fotografując bezlusterkowcem uczy się jak wpływają na wygląd zdjęcia zmiany ekspozycji, balansu bieli czy czułości ISO. Mniejsze gabaryty i niższa waga aparatu kompaktowego lub bezlusterkowca są dodatkową zaletą tego typu aparatów podczas podróży czy górskich lub leśnych wędrówek z rodziną. Mniejsza waga aparatu i obiektywu jest ważna szczególnie podczas podróży lotniczych, gdzie każdy dodatkowy kilogram ma duże znaczenie.

#bezlusterkowiec dla dziecka

#lustrzanka dla dziecka

#kompakt dla dziecka

#jaki aparat dla dziecka?

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!