FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonFotonowości

Canon wprowadza obiektyw RF 100-300 mm F2.8 L IS USM do swojej oferty obiektywów*

Canon wprowadza obiektyw RF 100-300 mm F2.8 L IS USM do swojej oferty obiektywów. Nowy obiektyw łączy w sobie elastyczność obiektywu zmiennoogniskowego z jakością teleobiektywu

MELVILLE, NY, 20 kwietnia 2023 r. – Dzisiaj firma Canon U.S.A., Inc., lider w dziedzinie rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosiła wprowadzenie na rynek obiektywu RF 100-300mm F2,8 L IS USM, odpowiadając na telefony od fotoreporterów i profesjonalnych klientów za nowoczesny odpowiednik obiektywu 300 mm F/2,8.

„Ten obiektyw to absolutna rewolucja! Zapewnia najbardziej niesamowity zasięg, ale bez poświęcania (jasnej) przysłony f/2,8. Mieć takie możliwości na wyciągnięcie ręki to coś niesamowitego!”

Roberto Valenzuela, fotograf mody i ślubny

Od dziesięcioleci teleobiektyw 300 mm F/2,8 jest branżowym standardem dla fotoreporterów, profesjonalistów i początkujących fotografów-entuzjastów ze względu na wyjątkową jakość obrazu, doskonałą szybkość fotografowania w pomieszczeniach i stosunkowo niewielką wagę do trzymania w dłoni. Teraz, wraz z wprowadzeniem na rynek obiektywu RF 100-300 mm F2.8 L IS USM, firma Canon łączy w sobie elastyczność konstrukcji obiektywu zmiennoogniskowego z naprawdę wyjątkową jakością teleobiektywu 300 mm f/2,8 z serii L.

Przekraczając zasięg i potencjał tradycyjnych obiektywów 70-200 mm i dodając elastyczność do swojego poprzednika Canon EF 300mm f/2.8L IS, obiektyw RF 100-300mm F2.8 L IS USM zapewnia klientom nową wartość dzięki następującym funkcjom:

Szeroki zakres ogniskowych — zakres 100-300 mm
Rozszerzony zoom — ten obiektyw obsługuje opcjonalne telekonwertery RF 1.4x i 2x, umożliwiając zakres zoomu do 600 mm
Wyjątkowa jakość obrazu — stała, szeroka przysłona f/2,8; Fluoryt Asferyczny i konstrukcja ze szkła UD
Niezawodna stabilizacja — skuteczność do 5,5 stopnia dzięki wbudowanej w obiektyw optycznej stabilizacji obrazu i korekcja do 6,0 stopni dzięki stabilizacji obrazu skoordynowanej w korpusie (standard CIPA)
Odporny na warunki atmosferyczne i kurz — Trwały w różnych warunkach środowiskowych
Kompaktowa i lekka konstrukcja — pomimo możliwości zoomu powyżej 300 mm, ten obiektyw jest niezwykle lekki, niewiele cięższy niż EF 300mm f/2.8L IS II

„Uwielbiam ten obiektyw! Jest niesamowicie lekki, wszechstronny i ostry. Podłącz 2-krotny przedłużacz i możesz robić wspaniałe zdjęcia z dużej odległości, zwłaszcza dzięki wbudowanemu stabilizacji obrazu. Ten obiektyw zmieni grę na koncertach na żywo, weselach i wielu innych”.
Ben Hagarty, lauret nagrody Grammy, autor zdjęć

Ten teleobiektyw zmiennoogniskowy jest idealny dla profesjonalistów korzystających z pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych takich jak: Canon EOS R3, EOS R5 lub EOS R6 Mark II, ale może być także  używany przez użytkowników, którzy stali się poważnymi entuzjastami z aspiracjami i chcą wyjść dalej ponad możliwości swoich tradycyjnych teleobiektywów. Najlepsze zastosowania (tego obiektywu)  obejmują między innymi sporty halowe, sporty motorowe, fotografię mody na świeżym powietrzu, wideo i kino, fotoreportaż i zdjęcia teatralne. Dla zaawansowanych fotografów i kamerzystów, szczególnie pracujących w warunkach słabego oświetlenia i poszukujących rozwiązania, które można trzymać w dłoni, ten obiektyw zapewnia całkowitą odpowiedź.

Cena i dostępność

Oczekuje się, że obiektyw Canon RF100-300mm F2.8 L IS USM będzie dostępny w maju w szacunkowej cenie detalicznej 9 499,00 USD.

*Informacja prasowa firmy Canona

Źródło: https://www.usa.canon.com/newsroom/2023/20230420-lens

#RF 100-300 mm F2.8 L IS USM #super jasny teleobiektyw do bezlusterkowców Canona

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!