Canon zaprezentował najnowszy bezlusterkowiec EOS R3

14 września 2021 roku Canon zaprezentował swój najnowszy flagowy bezlusterkowiec Canon EOS R3. Najważniejsze elementy specyfikacji Canona EOS R3:

– pełnoklatkowa matryca Stacked CMOS BSI o rozdzielczości 24,1 Mpix

– 5-osiowa stabilizacja matrycy w korpusie współpracująca ze stabilizacją o obiektywach

– migawka elektroniczna o zakresie czasów naświetlania od 30s do 1/64000s

– mocowanie obiektywów typu RF

– procesor obrazu DIGIC X

– AF działający przy oświetleniu -7,5 EV

– wybór punktu AF za pomocą wzroku

– prędkość zdjęć seryjnych do 12 klatek/s przy migawce elektronicznej

– lekki magnezowy korpus

– jedno gniazdo kart pamięci CFexpress typu B oraz jedno gniazdo kart pamięci SD/SDHC/SDXC UHS-II

Specyfikacja Canona EOS R3 wskazuje, że został on zaprojektowany do fotografii reporterskiej i sportowej. Canon EOS R3 został wyposażony w nowej generacji matrycę Stacked CMOS BSI. Elektroniczna migawka w Canonie EOS R3 umożliwia uzyskanie bardzo krótkich czasów naświetlania do 1/64000 sekundy. Podstawową innowacją wprowadzoną do modelu EOS R3 jest wybór punktu AF za pomocą wzroku. Canon EOS posiada trzy możliwości wyboru punktu ustawiania ostrości: smart kontroler, dżojstik oraz wybór punktu ostrości sterowany wzrokiem.  W trybie seryjnym Canon EOS R3 pozwala robić zdjęcia z szybkością 12 klatek/s przy korzystaniu z migawki mechanicznej oraz 30 klatek na sekundę przy zastosowaniu migawki elektronicznej.

Belusterkowiec Canon EOS R3 jest wyposażony w system Dual Pixel CMOS AF II z 1053 punktami AF i ulepszony system śledzenia EOS iTR o czułości do -7,5 EV dla obiektów takich jak oczy, twarz, głowa, zwierzęta oraz wybranych samochodów i motocykli. Innowacją wprowadzoną do Canona EOS R3 jest funkcja wykrywania i śledzenia wybranych modeli motocykli, samochodów wyścigowych i rajdowych z możliwością wyboru priorytetu śledzenia kasku kierowcy lub motocyklisty albo pojazdu. Canon EOS R3 posiada także funkcję zapobiegania skutkom efektu migotania światła podczas fotografowania z użyciem migawki elektronicznej w pomieszczeniach oświetlonych światłem sztucznym.  Canon EOS R3 wyposażony jest w elektroniczny wizjer o rozdzielczości 5.76 mln punktów. Wizjer zastosowany w EOS R3 ma częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz. Canon EOS R3 posiada ekran dotykowy Vari-Angle o rozdzielczości 4.1 mln punktów.

Najnowszy bezlusterkowiec Canona posiada łączność bezprzewodową Wi-Fi (IEEE802.11a/b/g/n/AC, 2.4 GHz, 5 GHz) oraz Bluetooth 5.0 oraz łączność przewodową (gniazdo Ethernet 1 Gb/s). Canon EOS R3 umożliwia nagrywanie video 10 bit  z obsługą Canon Log 3 w trybach: 6K, 4K oraz FHD . Canon EOS R3 wyposażony jest w wielofunkcyjną stopkę AD-E1 nowej generacji, która jest zgodna z nowymi akcesoriami, takimi jak nadajnik ST-E10 Speedlite, mikrofon zewnętrzny i adapter Smartphone Link. Canon EOS R3 posiada uszczelniony pyłoszczelny i bryzgoszczelny korpus. Maksymalny klatkaż w 6K to 60 klatek na sekundę a w 4K 120 klatek na sekundę. Najnowszy bezlusterkowiec Canona ma konkurować z dostępnym na rynku z flagowym bezlusterkowcem Sony A1. Canon EOS R3 dostępny jest w przedsprzedaży w Polsce w cenie 28459 zł.

Foto: Canon USA

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!