FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonFotonowości

Canon EOS R100 – jeden z najlżejszych bezlusterkowców systemu EOS R

Uchwyć cenne wspomnienia w podróży dzięki aparatowi Canon EOS R100 i obiektywowi RF 28 mm F2,8 STM

Informacja prasowa:

Londyn, Wielka Brytania, 24 maja 2023 r.

Firma Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek aparatu EOS R100, stworzonego specjalnie dla tych, którzy chcą zachować wspomnienia czasu spędzonego z rodziną i przyjaciółmi, idealnego do rejestrowania wyjątkowych okazji i trwałych wspomnień. Dzięki 24,1-megapikselowej matrycy APS-C i technologii Dual Pixel CMOS AF w kompaktowej i lekkiej obudowie aparat EOS R100 oferuje oszałamiającą, a jednocześnie łatwą do uzyskania  jakość obrazu, idealną do fotografowania w ruchu.

Wraz z wprowadzeniem na rynek aparatu dołączony jest obiektyw RF 28 mm F2,8 STM, najmniejszy i najlżejszy obiektyw firmy Canon w ofercie obiektywów RF, a także OC-E4A, nowy zewnętrzny przewód stopki do stopki wielofunkcyjnej firmy Canon. Najnowszy podstawowy aparat bezlusterkowy firmy Canon EOS R System został zaprojektowany tak, aby bez wysiłku rejestrować wyjątkowe chwile w wyjątkowej jakości, a przy tym jest wystarczająco mały, aby zabrać ze sobą każdą rodzinną przygodę. Firma Canon demonstruje również swoje zaangażowanie w poszerzanie zaawansowanej oferty stałoogniskowych obiektywów RF, wprowadzając na rynek obiektyw RF 28 mm F2,8 STM — najmniejszy i najlżejszy obiektyw RF.

s-frt_gallery

 

Uchwyć chwilę
Aparat EOS R100 jest wyposażony w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela, która jest kilkakrotnie większa niż w topowym smartfonie, co zapewnia zauważalny wzrost jakości obrazu i wideo. Zapewnia to nie tylko nienaganne kolory i niewiarygodne szczegóły, ale także daje użytkownikom możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i uzyskiwania pięknego, autentycznego bokeh, w którym tło jest płynnie zmiękczane, co pozwala wyróżnić obiekt (od tła). Dzięki inteligentnemu autofokusowi serii EOS R aparat EOS R100 jest wyposażony w technologię Dual Pixel CMOS AF z szybkim i dokładnym wykrywaniem obiektu, śledzącym oczy ludzi podczas korzystania z wizjera lub ekranu LCD, nadążającym za akcją i skupiającym się na tym, co naprawdę ważne. oferując do 6,5 klatek/s zdjęć seryjnych z One Shot AF i 3,5 klatek/s z ciągłym AF, EOS R100 pomaga uchwycić ten wyjątkowy moment.

EOS R100 ma lepszą wydajność wideo w porównaniu ze smartfonem lub lustrzanką cyfrową, oferując wideo 4K 25p, przenosząc zalety systemu EOS R do tego łatwego w obsłudze aparatu klasy podstawowej. Jest także w stanie nagrywać filmy Full HD z szybkością 60 klatek/s i 120 klatek/s w rozdzielczości 720p, co jest idealne do płynnych filmów w zwolnionym tempie, co jest szczególnie przydatne, gdy twórczo pracujesz nad treściami wakacyjnymi. Niezawodna technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia również wykrywanie twarzy i śledzenie oczu podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD (FHD).

Uwolnij swój potencjał
Przenośny korpus aparatu EOS R100 — waży zaledwie 356 gramów** — jest mniejszy i lżejszy niż tradycyjna lustrzanka cyfrowa, idealny dla tych, którzy chcą fotografować w ruchu. Wygodny uchwyt, elektroniczny wizjer, intuicyjne sterowanie i interfejs użytkownika z przewodnikiem dają użytkownikom narzędzia, dzięki którym mogą zostać rodzinnymi fotografami bez konieczności bycia profesjonalistą. Jest to wspierane przez kreatywne wspomaganie, ułatwiające dostosowanie rozmycia tła, jasności, kontrastu i balansu kolorów.

Użytkownicy mają również możliwość eksperymentowania z szeroką gamą wszechstronnych akcesoriów, takich jak innowacyjne obiektywy RF, mikrofony i lampy błyskowe Speedlite, co daje nieograniczone możliwości twórcze. Kompatybilność z obiektywami RF i RF-S firmy Canon w szczególności oznacza, że użytkownicy mogą rozszerzyć swój zasięg i wykazać się kreatywnością dzięki jasnym przysłonom.

Bezproblemowe łączenie i udostępnianie Wi-Fi® oraz nieprzerwana łączność Bluetooth®*** umożliwiają użytkownikom bezproblemowe przesyłanie zdjęć i filmów do smartfona za pomocą aplikacji Canon Camera Connect w celu natychmiastowego udostępniania. Aplikacja umożliwia również użytkownikom zdalną obsługę aparatu, a połączenie Bluetooth umożliwia proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona, co jest idealne do grupowych zdjęć i filmów.

Przedstawiamy najmniejszy i najlżejszy obiektyw stałoogniskowy RF firmy Canon
Przedstawiamy najmniejszy i najlżejszy stałoogniskowy obiektyw RF firmy Canon RF 28 mm F2,8 STM to niezwykle kompaktowy i lekki pełnoklatkowy stałoogniskowy obiektyw RF typu pancake. Został starannie zaprojektowany, aby stanowił idealne połączenie z aparatami, takimi jak niedawno wprowadzony na rynek EOS R8. Można go z łatwością zmieścić w każdej torbie z zestawem lub używać zamiast nasadki na korpus, co jest idealne dla fotografów podróżujących i ulicznych w ruchu.

Jego wszechstronna ogniskowa 28 mm i jasny maksymalny otwór przysłony F2,8 sprawiają, że nadaje się do różnych scenariuszy fotografowania. Jasna przysłona umożliwia fotografowanie przy słabym oświetleniu i pozwala uzyskać małą głębię ostrości w celu rozmycia tła i wyróżnienia obiektu. Obiektyw RF 28 mm F2,8 STM zawiera połączony pierścień sterowania i ustawiania ostrości, który umożliwia użytkownikom łatwą regulację ustawień i szybkie przełączanie w razie potrzeby na ręczne ustawianie ostrości. Co więcej, silnik STM umożliwia również cichy autofokus i płynne przejścia między obiektami.

Połączenie korpusu EOS R i obiektywu RF firmy Canon umożliwia wdrożenie różnych opcji korekcji, aby pomóc początkującym fotografom i kamerzystom, oferując lepszą jakość obrazu i pozwalając na mniejszą konstrukcję obiektywu. Efektywne rozmieszczenie trzech precyzyjnych elementów asferycznych formowanych z tworzywa sztucznego zapewnia doskonałe możliwości renderowania i kompaktowość przy jednoczesnym ogranPołączenie korpusu EOS R i obiektywu RF firmy Canon umożliwia wdrożenie różnych opcji korekcji, aby pomóc początkującym fotografom i kamerzystom, oferując lepszą jakość obrazu i pozwalając na mniejszą konstrukcję obiektywu.

Efektywne rozmieszczenie trzech precyzyjnych elementów asferycznych formowanych z tworzywa sztucznego zapewnia doskonałe możliwości renderowania i kompaktowość przy jednoczesnym ograniczeniu liczby elementów (obiektywu) do minimum.  Jako superkompaktowa, lekka i niedroga opcja, RF 28mm F2.8 STM poszerza wybór zaawansowanych obiektywów stałoogniskowych firmy

Canon dla użytkowników systemu EOS R, który obejmuje również:
• RF 16mm F2.8 STM
• RF 24mm F1.8 MACRO IS STM
• RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
• RF 50mm F1.8 STM
• RF 85mm F2 MACRO IS STM

Dodatkowa elastyczność dzięki nowemu OC-E4A firmy Canon
OC-E4A to nowy kabel firmy Canon do stopki wielofunkcyjnej, stosowany w kilku aparatach systemu EOS R, który umożliwia umieszczenie nowej, zaawansowanej gamy akcesoriów z dala od gorącej stopki. Pozwala na używanie akcesoriów wielofunkcyjnych, takich jak lampy błyskowe Speedlite poza aparatem, w celu uzyskania prawidłowego oświetlenia podczas fotografowania w pionie, aby zapobiec powstawaniu cieni i zredukować efekt czerwonych oczu. OC-E4A może również zasilać urządzenia takie jak mikrofony i został zaprojektowany do użytku z obiektywem RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE.

Najważniejsze cechy Canona EOS R100:
• Matryca APS-C 24,1 MP
• Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem obiektów
• Wideo 4K (z cropem, 25p)
• Full HD 60 klatek/s i 120 klatek/s***** 720p
• Wizjer elektroniczny
• Kompaktowy i lekki korpus

Najważniejsze cechy RF 28 mm F2,8 STM:
• Smukły i lekki
• Przystępny cenowo szerokokątny obiektyw stałoogniskowy
• Uniwersalna ogniskowa 28 mm
• Maksymalny otwór przysłony F2,8
• Jakość optyczna i inteligentne korekty

fsl_gallery_02

 

Więcej informacji na temat aparatu EOS R100 można znaleźć tutaj:
https://www.canon-europe.com/cameras/eos-r100/
https://www.canon.pl/cameras/eos-r100/
Więcej informacji na temat obiektywu RF 28 mm F2,8 STM można znaleźć tutaj:
https://www.canon-europe.com/lenses/rf-28mm-f2-8-stm/
https://www.canon.pl/lenses/rf-28mm-f2-8-stm/

**Gdy rozdzielczość wynosi 3840 x 2160, obraz jest przycinany wokół środka przetwornika obrazu.
***Tylko korpus.
****Wyposażony w technologię Bluetooth® o niskim zużyciu energii. Znak słowny i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do firmy Bluetooth SIG, Inc., a każde użycie tych znaków przez firmę Canon Europe Ltd. odbywa się na podstawie licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich odpowiednich właścicieli. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. Słowo, znak i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do firmy Bluetooth SIG, Inc., a każde użycie tych znaków przez firmę Canon Inc. odbywa się na podstawie licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich odpowiednich właścicieli.
*****AF wyłączony podczas nagrywania.

Wersja informacji prasowej w języku angielskim:

Capture precious memories on the go with the Canon EOS R100 and RF 28mm F2.8 STM

London, UK, 24th May 2023 – Canon Europe today announces the launch of the EOS R100, tailor-made for those who want to preserve quality time spent with family and friends, perfect for capturing special occasions and lasting memories. With a 24.1 megapixel, APS-C sensor and Dual Pixel CMOS AF packed into its compact and lightweight body, the EOS R100 offers stunning yet effortless image quality, perfect for shooting on the go. Accompanying the launch of the camera is the RF 28mm F2.8 STM, Canon’s smallest and lightest lens in the RF range, as well as the OC-E4A, a new off-camera shoe cord for Canon’s multi-function shoe.

Canon’s newest entry-level EOS R System mirrorless camera has been designed to effortlessly capture special moments in outstanding quality and is small enough to carry on any family adventure. Canon also demonstrates its commitment to expanding the advanced range of RF prime lenses with the launch of the RF 28mm F2.8 STM – the smallest and lightest RF lens yet.

s-frt_gallery
EOS R100

 

fsl_gallery_02
RF 28mm F2.8 STM

Capture the moment

The EOS R100 features a 24.1 megapixel APS-C sensor which is several times larger than that found in a top of the range smartphone, providing a noticeable step up in image and video quality. This not only delivers impeccable colour and incredible detail, but also gives users the ability to shoot in low light conditions and achieve beautiful, authentic bokeh where the background is smoothly softened, allowing the subject to stand out.

With the intelligent autofocus of the EOS R range, the EOS R100 has Dual Pixel CMOS AF with fast and accurate subject detection, tracking people’s eyes when using the viewfinder or the LCD screen, keeping up with the action and focusing on what really matters.By offering up to 6.5 fps continuous shooting with One Shot AF and 3.5 fps with Continuous AF, the EOS R100 helps capture that special moment.

The EOS R100 has improved video performance compared to a smartphone or DSLR, offering 4K 25p video1, bringing the benefits of the EOS R System to this easy-to-use, entry-level camera. It is also capable of Full HD video recording at 60 fps and 120 fps at 720p resolution, ideal for smooth slow-motion videos, which is particularly useful when getting creative with holiday content. The reliable Dual Pixel CMOS AF also enables face detection and eye tracking when recording in Full HD.

Unlock your potential

The portable design of the EOS R100 – weighing just 356g2 – is smaller and lighter than a traditional DSLR, perfect for those who want to shoot on the move. Its comfortable grip, electronic viewfinder, intuitive controls, and guided user interface give users the tools to be the family’s very own photographer, without having to be a professional. This is supported by creative assist, making it easy to adjust background blur, brightness, contrast, and colour balance.

Users also have the option to experiment with an array of versatile accessories, such as innovative RF lenses, microphones and Speedlites, making the creative possibilities endless. Compatibility with Canon’s RF and RF-S lenses in particular means users can extend their reach and get creative with fast apertures.

Seamlessly connect and share

Wi-Fi® and always-on Bluetooth® connectivity3 enable users to seamlessly transfer images and videos to their smartphone using the Canon Camera Connect app for instant sharing. The app also enables users to operate the camera remotely, while Bluetooth connection allows simple control with the BR-E1 remote control or a smartphone, perfect for group photos and videos.

Introducing Canon’s smallest and lightest RF prime lens

The RF 28mm F2.8 STM is an extremely compact and lightweight full frame RF prime pancake lens. It has been carefully designed to be the perfect combination for cameras such as the recently launched EOS R8. It can easily fit into any kit bag or be used instead of a body cap, ideal for travel and street photographers on the move.

Its versatile 28mm focal length and fast F2.8 maximum aperture make it suitable for a variety of shooting scenarios. The fast aperture enables low light shooting and achieves a shallow depth of field for blurred backgrounds to make the subject stand out. The RF 28mm F2.8 STM includes a combined control and focus ring, enabling users to easily adjust settings and quickly switch to manual focus if required. What’s more, the STM motor also allows quiet autofocus and smooth transitions between subjects.

Canon’s combination of an EOS R body and RF lens enables a variety of correction options to be implemented to assist entry-level photographers and videographers, offering better image quality, and allowing for a smaller lens design. The effective placement of three high-precision plastic moulded aspheric elements achieves excellent rendering capability and compactness while also keeping the number of elements to a minimum.

As a super compact, lightweight and affordable option, the RF 28mm F2.8 STM broadens the choice of Canon’s advanced prime lenses for EOS R System users, which also includes:
• RF 16mm F2.8 STM
• RF 24mm F1.8 MACRO IS STM
• RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
• RF 50mm F1.8 STM
• RF 85mm F2 MACRO IS STM

Additional flexibility with Canon’s new OC-E4A

The OC-E4A is Canon’s new cable for the multi-function shoe, featured on several EOS R System cameras, which allows the new advanced range of accessories to be placed away from the hotshoe. It allows multi-function accessories such as Speedlites to be used off camera for correct lighting when shooting vertically to prevent shadows and reduce red eye. The OC-E4A can also provide power to devices such as microphones and it has been designed to enable use with the RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE lens.

Further details about the EOS R100 are available here:
https://www.canon-europe.com/cameras/eos-r100/
Further details about the RF 28mm F2.8 STM are available here:
https://www.canon-europe.com/lenses/rf-28mm-f2-8-stm/

EOS R100 key features:

• 24.1 MP APS-C sensor
• Dual Pixel CMOS AF with subject detection
• 4K video (crop, 25p)
• Full HD 60 fps and 120 fps4 720p
• Electronic viewfinder
• Compact and lightweight body

RF 28mm F2.8 STM key features:

• Slim and lightweight
• Affordable wide-angle prime lens
• Versatile 28mm focal length
• Fast F2.8 maximum aperture
• Optical quality and clever corrections

źródło: https://www.canon-europe.com/press-centre/press-releases/2023/05/capture-precious-memories-on-the-go-with-the-canon-eos-r100-and-rf-28mm-f2-8-stm/

foto: materiały prasowe Canon Europa

#Canon EOS R100

 

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!